Mi a korallfehéredés?
Korallfehéredésnek nevezzük azt a jelenséget, amikor az óceán közegi változása miatt a korallokban élő szimbiotikus algák elpusztulnak és a korallok elvesztik jellemző színüket. Az algák biztosítják a fotoszintézis révén a korallok által felhasznált energia akár 90%-át, ezért elpusztulásuk végzetes bizonyos korallfajták számára is. Ez a jelenség elsősorban az üvegházhatású gázok légkörbe való kibocsájtása, a hőmérsékletváltozás, a korallpusztító baktériumok, az óceánok szennyezése és savasodása miatt áll fenn.
FELELŐSEK A LA ROCHE-POSAY ELSŐDLEGES FÉNYSZŰRŐI
A KORALLFEHÉREDÉSÉRT?
A La Roche-Posay mindkét elsődleges fényszűrőjét a Mexoryl SX-et és a Mexoryl XL-t is alaposan teszteltünk a tengeri élővilág szempontjából. Ökotoxikológiai vizsgálatok során, a szűrők 5 hétig tartó magas koncentrációja tengervízi környezetben nem okozott megfigyelhető negatív hatást a szimbiotikus korallalgákra, azaz bizonyítottan nem okoznak korallfehéredést.
TARA PACIFIC EXPEDÍCIÓ 2016-2018:
RENDKÍVÜLI HOZZÁJÁRULÁS A NEMZETKÖZI KORALLKUTATÁSHOZ
A Tara Expeditions non-profit francia magánszervezet, mely tudományos intézetekkel együttműködve szervez az óceánokat érintő éghajlatváltozást és ökokrízist kutató kampányokat 2003 óta. A L´Oréal családba tartozó La Roche-Posay örömmel működik együtt a Tara Expeditions 2 éves ázsiai és csendesóceáni kutatóprogramjában, melynek célja egy a korallzátonyok életével kapcsolatos innovatív tanulmány létrehozása a következő szervezetekkel: CNRS*, Paris Sciences et Lettres** és Scientific Centre of Monaco*** kutatóközpont. Reményeink szerint sikerül felfedezni a korallok rejtett sokféleségét és jobban megérteni éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodóképességüket.
*Centre Nationale de la Recherche Scientifique, Francia nemzeti kutatóközpont
**párizsi egyetemi kutatócsoport
***a tengeri élet védelmével foglalkozó oceanográfiai kutatóközpont