Az érzékeny bőr sok oldala
Évről évre az érzékeny bőrű közösség folyamatosan növekszik. A témához kapcsolódó blogok és vlogok villámgyorsasággal terjedtek el, míg tanulmányok mutatják, hogy mára az emberek 60%-a érintett. De annak ellenére, hogy már többségben van, az érzékeny bőrt gyakran nem értik meg. Miért van ez?
Érzékeny bőr: egy gyakran láthatatlan állapot
Az érzékeny bőrt nehéz diagnosztizálni, akár szakemberek számára is, egy nagyon egyszerű okból: az határozza meg, hogy a nők mit éreznek, nem az, amit az orvos lát.
A nők szemszögéből az érzékeny bőr egy kellemetlen mindennapos tény. A bőr csíp, viszket, pirosodik és éget a környezetre, az étrendre vagy a mindennapos bőrápolási szerekre reagálva.
A bőrgyógyász szemszögéből az érzékeny bőr kissé pirosnak vagy száraznak tűnhet, de a megjelenése lényegében normális.
Szóval úgy érzi, hogy az Ön bőre érzékeny ... de ezen belül melyik fajta?
A bőr érzékenysége nem csak egyfajta, hanem igen összetett is lehet. Annak a megismerése, hogy az Ön érzékeny bőre melyik típusba tartozik, az első lépés a bőre békéjéért és megfelelő bőrápolási rutin kialakításáért.
A Sensitest interaktív eszköz gyors és egyszerű módja annak, hogy megtudja, hol helyezkedik el az Ön bőre az érzékenységi spektrumon - kérdezze meg gyógyszerészét még ma!
A Sensitest egy sor egyszerű kérdést használ az Ön érzékenységének a következő fokozatok valamelyikébe való besorolására:
Érzékeny: időnként reagál egyes termékekre vagy környezeti változásokra.
Kipirosodásra hajlamos: bizonyos ételekre, alkoholfogyasztásra vagy hőmérséklet-változásra reagálva kipirul és vörösödik.
Reaktív: gyakran reagál termékekre és környezeti tényezőkre is.
Atópiás: olyan bőrproblémákkal küzd, mint például az ekcéma vagy a kontakt dermatitisz.
Allergiára hajlamos: a mindennapos arcápolási termékekben és a környezetben jelen lévő, specifikus allergénekre reagál.
Függetlenül attól, hogy milyen érzékenységi fokozatú az Ön bőre, a Sensitest elárulja, hogy milyen ápolók a alkalmasak a bőre speciális igényeinek kielégítésére.
z érzékeny bőr dermatológiai valósága
Mi okozhatja az érzékeny bőr reakcióját?
A leggyakoribb súlyosbító tényezők alapvetően három kategóriába sorolhatók, amelyeket a La Roche-Posay által vezetett tanulmányok állapítottak meg összesen több mint 6 000 fogyasztóval 4/8 különböző országban.
A környezet (59,8%)*: a hőmérséklet vagy a páratartalom változása intenzív kellemetlen érzést okozhat, ahogy a napsütés, a légszennyezés és akár a pollen expozíció is.
Bőrápoló készítmények (55,1%)*: egyesek esetlegesen irritáló anyagokat, például illatanyagokat vagy színezőanyagokat tartalmaznak. A nikkel sokféle kozmetikumban megtalálható, gyakori allergén.
A harmadik kategória a belső tényezők: a pszichés stressz (34,7%)*, valamint az olyan életmódbeli tényezők, mint a dohányzás, a fűszeres ételek vagy az alkohol kiválthatják az érzékeny bőr kipirosodását és kellemetlen érzetét.
*Megfigyeléses tanulmány 3 800 betegen 8 országban.
Mi okozza a bőr érzékenységét?
Az eredeti ok a bőr saját védelmi rendszere, amely már nem megfelelően végzi a munkáját. Az egészséges bőrnek van egy védőrétege, amit hidrolipid filmnek neveznek, és védőpajzsként működik, megakadályozva a baktériumok és irritáló anyagok a bőr mélyebb rétegeibe jutását. Ez a védőpajzs a nedvességet is megtartja a bőrben, és létfontosságú a bőr feszességének, rugalmasságának és mindenek felett kényelemérzetének fenntartásáért!
Érzékeny bőr esetén ez a védőpajzs meggyengül, így a bőr érzékeny az agressziókra, valamint a hőmérséklet és a páratartalom változására. Mivel túlzottan ki van téve a baktériumok, az irritáló anyagok és környezeti változások hatásának, a bőr úgy érzi, hogy veszélyben van, és figyelmeztető jeleket küld, ami kipirosodáshoz, égő és szúró érzéshez vezet.
Miért reagál olyan erősen a bőr?
A bőr hihetetlen ideghálózattal rendelkezik, kb. tizenkét végződéssel négyzetcentiméterenként. Az érzékeny bőrön ezek az idegvégződések túlérzékenyek, jelentősen több vészjelet küldenek az agyhoz, a normális bőr jeleihez képest. Lényegében az idegek a normális ingereket károsnak értelmezik, ami már a legkisebb kiváltó októl igen kellemetlen érzést okoz.
Hogyan csökkenthető a bőr érzékenysége?
Először is, ne veszítse el a reményt: a bőr érzékenysége csökkenthető.
Nem minden érzékeny bőr egyenlő, ezért az Ön saját mindennapos arcápolási rutinját az Ön Sensitest eredményére kell alapoznia, de íme néhány általános tipp:
A bőr védőrétegét ne károsítsa túl erőteljes készítményekkel, mint például a lúgos szappanok. Az érzékeny bőr legjobb tisztítói a kíméletes arctisztító tejek vagy micellás vizek, amelyeket vattakoronggal kell felvinni a bőrre.
Töltse fel a bőrfelszín lipidjeit a hidrolipid réteg támogatásáért egy magas toleranciájú, érzékeny bőrre kifejlesztett hidratálóval.